معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: درخواست‌ بانک‌ها و نهادها برای راه‌اندازی صندوق و املاک و مستغلات


معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: برخی از بانک‌ها و نهادهای غیر بانکی درخواست‌هایی را برای تاسیس صندوق  زمین و ساخت به سازمان بورس ارسال کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران(سنا)، علیرضا ناصرپور، معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار در مراسم آغاز پذیره‌نویسی سومین صندوق سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات کشور بیان کرد: بانک شهر اولین بانکی بود که توانست به صورت مشروط مجوز صندوق املاک و مستغلات را دریافت کند.

وی با اشاره به این که در نخستین روز پذیره نویسی از حدود ۳۶۱ میلیون یونیت، ۲۱۳ میلیون یونیت به فروش رسید که آمار قابل قبولی را نشان می‌دهد، افزود: یونیت‌های باقی مانده نیز فردا پذیره‌نویسی می‌شود.

معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: نحوه عملکرد مالک عمده یونیت‌ها، «بانک شهر» در ادامه فرآیند تاثیرگذار است.

ناصرپور گفت: اطلاعات ملک صندوق «امین شهر یکم» باید به واسطه کدال، پیام ناظر یا پلتفروم مربوطه در معرض دید سرمایه‌گذاران قرار گیرد تا ضمن کشف درست قیمت‌ها، اشخاص نسبت NAV صندوق نیز مطلع شوند.

معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار در پایان با بیان این که درخواست‌های متعددی برای راه‌اندازی صندوق و املاک و مستغلات از سوی بانک‌ها ارسال شده، گفت: برخی بانک‌ها و نهادهای غیربانکی نیز درخواست‌هایی را برای تاسیس صندوق زمین و ساخت به سازمان ارسال کرده‌اند.

منبع : https://www.sena.ir/news/84424/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 + شش =