کلیه مراحل خرید خودرو از بورس کالا کاملا رایگان است+آموزش


متقاضیان خرید خودرو از بورس کالای ایران باید توجه داشته باشند که کلیه مراحل اخذ کد معاملاتی، ثبت درخواست خرید و شرکت در فرآیند حراج، کاملا رایگان بوده و صرفا از طریق کارگزار خریدار انجام می‌شود. همچنین کل فرآیند خرید خودرو در مدت زمان بسیار اندکی انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) و به نقل از «کالاخبر»، بورس کالای ایران بستری شفاف است که در این بورس، همه خریداران شرایط برابری دارند و به عبارتی هیچ خریداری برتری نسبت به خریدار دیگر ندارد. از این رو همه مصرف‌کنندگان خودرو در سراسر کشور که دارای شرایط خرید خودروی صفر از کارخانه خودروسازی طبق اطلاعیه‌های بورس کالا هستند امکان خرید خودرو از بورس را دارند.

فقط کافیست با حدود ۱۰ دقیقه زمان، در سامانه صدور کد آنلاین بورس کالای یکی از شرکت‌های کارگزاری ثبت نام کرده و در پایان یک حساب وکالتی بورس کالا در یکی از بانک های عامل باز کنند. البته برخی بانک‌ها امکان گشایش حساب وکالتی بورس کالا را به صورت الکترونیکی فراهم کرده‌اند و در برخی بانک‌ها نیز خریدار باید یک بار به صورت حضوری مراجعه کند.

متقاضی باید پس از وارد کردن حساب وکالتی خود در سامانه مذکور و واریز مبلغ پیش پرداخت خرید خودرو در این حساب، اقدام به ثبت سفارش خودروی مورد علاقه خود کند. در این بخش نیز خریدار باید مبلغی که حاضر است تا آن سقف برای خرید خودرو رقابت کند را در سامانه ثبت کرده و در انتظار روز معامله باشد. کل فرآیند خرید همین است و هر فردی با یک بار اخذ کد معاملاتی و گشایش حساب وکالتی، اگر موفق به خرید خودرو طبق رقم پیشنهادی خود نشد، تنها ظرف چند دقیقه باید برای عرضه بعدی حساب وکالتی خود را شارژ کرده و ثبت سفارش را انجام دهد.

به این ترتیب کلیه این مراحل کاملا رایگان بوده و تنها بخشی که خریدار باید مبلغی را آن هم در حساب خود واریز کند، مربوط به واریز مبلغ پیش پرداخت خرید خودروی مورد نظر در حساب وکالتی است تا در صورت نهایی شدن خرید، اقدام به تکمیل مابقی مبلغ خودرو در حسابش کند. برای آنکه مراحل ساده خرید را یکبار دیگر مرور کنیم در فایل‌های زیر به طور کامل با این فرآیند آشنا می‌شویم.

منبع : sena

https://www.sena.ir/news/80349/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 − سه =