مدیرعامل فرابورس در گفت‌و گو با «سنا» اعلام کرد: ۱۰شرکت در آستانه عرضه اولیه تا پایان سال ۱۴۰۲


مدیرعامل فرابورس گفت: تا پایان امسال حدود ۱۰ شرکت از صنایع مختلف در صورت ارائه گزارش‌های ارزش‌گذاری معقول و همچنین افشای کامل اطلاعات در کدال در فرابورس عرضه اولیه خواهند شد.

محمد علی شیرازی، مدیرعامل فرابورس در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) در خصوص مهم‌ترین اقدامات این بازار در حوزه عرضه‌های اولیه، اظهار کرد: از ابتدای امسال تا کنون ۲۱ شرکت در فرابورس پذیرش شده‌اند که نسبت به هشت‌ماهه ۱۴۰۱ بیش از ۹۰ درصد افزایش یافته است.

وی درباره شرکت‌های درج شده در فرابورس نیز تاکید کرد: در هشت ماهه امسال ۱۴ شرکت در فرابورس درج شده‌اند.

رشد ۳۰ درصدی عرضه‌های اولیه

شیرازی آمار عرضه‌های اولیه امسال را ۱۸ شرکت اعلام کرد و افزود: در بحث عرضه‌های اولیه نیز شاهد رشد ۳۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده‌ایم.

مدیرعامل فرابورس در خصوص عرضه‌های اولیه تا پایان سال نیز گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال حدود ۱۰ شرکت از صنایع مختلف در صورت ارائه گزارش‌های ارزش‌گذاری معقول و همچنین افشای کامل اطلاعات در کدال، امکان عرضه اولیه در فرابورس را داشته باشند.

چشم‌انداز بازار نوآفرین

شیرازی در پایان با بیان این که بازار نوآفرین ویژه سرمایه‌گذاران حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران واجد شرایط خواهد بود،تصریح کرد: انتظار می‌رود با راه‌اندازی بازار جدید نوآفرین، با توجه به وجود دو هیئت پذیرش بازار اول و دوم و هیئت پذیرش بازار نوآفرین، تعداد شرکت‌های پذیرش‌شده در فرابورس به میزان قابل‌توجهی افزایش یابد.

منبع : https://www.sena.ir/news/84239/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 − شش =